מה כדאי לדעת לפני שאתם מחליטים לשדרג את הבית הפרטי שלכם בבריכה פרטית

מה ההבדל בין סוגי הבריכות הפרטיות, במה כרוכה אחזקת בריכה, כיצד שומרים על הילדים בסביבת הבריכה הפרטית ועוד, בסקירה שלפניכם

רעיון הוספת בריכה פרטית שנשקפת מכל חלונות חללי המגורים בבית, עם פינות אירוח נעימות, מטבחון מאובזר לשירות בני המשפחה וחברים ואזור רביצה בתוך הבריכה לביתכם החדש נשמע קסום ביותר, אבל ההחלטה להקמת בריכה פרטית, אינה החלטה פשוטה מאחר וכרוכים בה מגוון נושאים כבר בתכנון הראשוני שעליכם להכיר ולתת עליהם את הדעת.

רגע לפני, תקניות ומדידה

ברגע שהחלטתם להוסיף בריכה פרטית לבית היוקרה שלכם, זה הרגע שבו הבריכה הופכת לגורם המשפיע ביותר על כל מה שמסביבה. אם מדובר בבריכה מקורה או חיצונית, יש לקחת בחשבון שיש לקבל אישור בנייה מהרשות המקומית אליה אתם משויכים וכן את גודל ומיקום הבריכה. עבודות המדידה הן חלק בלתי נפרד מהכנת בניית הבריכה וכל טעות במדידה עשויה לגרור הוצאה של כסף וזמן מיותרים. המדידות כוללות את גובה קירות הבריכה על מנת שיתאימו לאופי השימוש והמשתמשים בה, למשל ילדים צעירים שיש להקפיד על בטיחותם או מבוגרים שמעוניינים לשחות בבריכה באופן קבוע, כמו כן, אופן הכניסה והיציאה מהבריכה כמו מדרגות או מדרגות בשילוב מעקות אחיזה או מתקן ייחודי לבעלי מוגבלויות, כל אלה צריכים לעמוד בתקן החוק לתכנון ולבנייה. רמת המורכבות הגבוהה בהקמת בריכה פרטית מחייבת בחירת קבלן בנייה גם תחת יכולותיו וניסיונו המקצועי בתכנון והקמת בריכות במגוון סוגים וצורות

מה זה בריכת בטון ?

בריכות בטון הן הבריכות הפרטיות המועדפות ביותר בבניית בתי יוקרה פרטיים. הבטון, נחשב לאחד מחומרי העל החזקים ביותר וככזה הוא שומר על צורתו ואיכותו לאורך שנים רבות, מה שהופך אותו לכדאי מאד. יחד עם זאת, העבודה בבטון נחשבת לאחת מהעבודות המורכבות ביותר, מאחר ויציקת הבטון מבוצעת בפעם אחת והיא בלתי הפיכה. לכן, ישנה חשיבות קריטית בבחירת קבלן הבנייה, שאחד מתנאי הסף לבחינתו הוא הוותק והניסיון שצבר גם בהקמת בריכות בטון. קבלן מומחה כזה צריך להיות בעל מיומנויות מקצועיות ורמות דיוק מהגבוהות ביותר החל משלב המדידה, חישוב אומדני חומר כמו בטון, ברזל, הכלונסאות הנדרשות לביסוס הבריכה ועד להבנה ותפעול היציקה שמחייבת ידע נרחב בחישוב חומרי הבטון ועוביו, מבנה ישר, חלק ואחיד של הרצפה, הקירות והרחבה שמסביב לבריכה, כמו גם לתת את הדעת שלא לאטום בעת היציקה את פתחי הניקוז, התשתיות להשמעת מוסיקה בתוך המים, התאורה השקועה ברצפת ובקירות הבריכה ועוד.

מה ההבדל בין בריכת סקימרים לבריכת גלישה ?

בריכות הבטון נחלקות לשני סוגים שהם גם המקובלים ביותר בבתי יוקרה:

בריכת בטון-סקימרים פרטית
הכוונה לבריכת בטון שבה מותקנים סקימרים בהתאם לגודלה ולעומקה של הבריכה. הסקימר הוא חלק ממערכת התפעול והתחזוקה של הבריכה באופן רצוף. תפקידו, לנקות ולסנן לכלוך שצף על פני מי הבריכה. חלקו העליון של הסקימר נמצא מעל פני המים וחלקו התחתון נמצא בתוך המים, כשהוא מחובר לאינלט, צינור שמעביר את הלכלוך שנאסף למשאבה לסחרור המים והזרמת מים מסוננים חזרה לבריכה.

בריכת גלישה פרטית. בסיס בריכת הגלישה הוא בריכת בטון שמתווספת לה תעלת גלישה שמקיפה את סביב הבריכה. כל הלכלוך שעל פני מי הבריכה מתנקז באמצעות זרימת המים ישירות לתעלת הגלישה שמחוץ לבריכה. צורת מבנה זו מייצרת תחושה של מים זורמים מחוץ לבריכה באופן תמידי, אך שומרים על מפלס אחיד ונקי.